Národný kontaktný bod EMN
v Slovenskej republike

Zaregistrujte sa na 10. ročník Vzdelávacieho seminára EMN o migrácii

10. máj 2024

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ako koordinátor EMN na Slovensku Vás srdečne pozýva na jubilejný 10. ročník Vzdelávacieho seminára EMN o migrácii: Demýtizovanie migrácie a využitie jej potenciálu, ktorý sa uskutoční od 17. do 19. júna 2024 v Bratislave. Registrácia je otvorená do 31. mája 2024.

Seminár je určený najmä pre pracovníkov slovenskej štátnej a verejnej správy, neziskových organizácií, výskumných inštitúcií a akademickej obce, ktorí sa venujú alebo zaujímajú o témy migrácie a medzinárodnej ochrany. Podujatie je otvorené aj pre zahraničných účastníkov, najmä členov EMN z iných európskych krajín. Účastníci dostanú certifikát o jeho absolvovaní. 

Témy tohtoročného seminára:

• najnovšie migračné politiky a trendy
• mýty a fakty o migrácii
• klimatická migrácia v súvislostiach
• práva migrantov a suverenita štátov

S cieľom podporiť prácu s faktami o migrácii, tohtoročný seminár sa zameria na časté mýty o migrácii a na to, ako formujú postoje verejnosti. Odborníci z Belgicka, Čadu, Českej republiky, Dánska, Francúzska, Slovenska, Švajčiarska a ďalších krajín predstavia najnovšie migračné politiky a trendy vo svete a EÚ, ako aj prepojenia medzi migráciou, ľudskými právami a suverenitou štátov. Pri príležitosti Svetového dňa utečencov si pripomenieme neľahké osudy ľudí, ktorí kvôli prenasledovaniu, vojnám a katastrofám museli utiecť zo svojich domovov. Špeciálne sa budeme venovať klimatickej migrácii a jej komplexným prepojeniam s potravinovou bezpečnosťou, konfliktmi či neregulárnou migráciou. Na podujatí Vás čaká niekoľko interaktívnych workshopov a vo virtuálnej realite zažijete príbehy ľudí, ktorí opustili svoje domovy kvôli zmene klímy alebo konfliktom.

Počas seminára bude zabezpečené tlmočenie do angličtiny a slovenčiny.

Podujatia pre verejnosť:

V prvý deň seminára 17. júna sa bude konať Diskusný večer EMN: Domov, kde je ten tvoj? s rovnomennou hrou Divadla Nová scéna a rozhovorom s autorkou jej scenára, oceňovanou spisovateľkou Janne Teller.

Nasledujúci deň 18. júna ponúkneme premietanie filmu Starý dub o dedine na severovýchode Anglicka, v ktorej sa sýrski utečenci snažia začať odznova. Ako ich prijmú miestni a aký bude osud poslednej krčmy v dedine, U starého duba?

Registrácia na seminár:

Na 10. ročník vzdelávacieho seminára sa môžete prihlásiť do 31. mája 2024 prostredníctvom registrácie na webovej stránke https://www.emnconference.sk/registration.html.

Viac informácií:

Bližšie informácie o seminári a jeho programe nájdete na webovej stránke www.emnseminar.sk.

Koordinátor EMN na Slovensku

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) - Úrad v SR

www.emn.sk | ↗ www.iom.sk
LinkedIn | ↗ Facebook | ↗ YouTube

Koordinátor EMN v EÚ

Európska komisia - Generálne riaditeľstvo pre migráciu a vnútorné záležitosti

www.ec.europa.eu/emn
LinkedIn | ↗ Twitter

Newsletter EMN Slovensko

↗ Stiahnite si aktuálne číslo

Archív newslettrov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN

Novinky o migrácii v EÚ

↗ Stiahnite si aktuálne číslo Bulletinu EMN

Archív bulletinov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN