Národný kontaktný bod EMN
v Slovenskej republike

Novinky

V tejto časti nájdete informácie o aktivitách EMN a pozvánky na rôzne podujatia.

Ako zmenila vojna na Ukrajine politiky a systém riadenia migrácie na Slovensku? Náš prehľad obsahuje zmeny naprieč štátnymi inštitúciami

V dokumente Organizácia systému migrácie a azylu v Slovenskej republike nájdete, ktoré inštitúcie a organizácie sú zodpovedné za jednotlivé oblasti migrácie z krajín mimo EÚ. Obsahuje aj prehľad politík, stratégií a zákonov, ktoré upravujú medzinárodnú migráciu v SR, pričom sa špecificky sústredí na zmeny, ktoré priniesla vojna na Ukrajine.

21. september 2023

9. ročník Vzdelávacieho seminára EMN o migrácii poukázal na komplexnosť témy zraniteľnosti migrantov a efektívne opatrenia na ich ochranu

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ako koordinátor Európskej migračnej siete na Slovensku zorganizovala 9. ročník Vzdelávacieho seminára o migrácii: Ochrana migrantov v zraniteľných situáciách, ktorý sa uskutočnil v dňoch 3. – 5. júla 2023 v Bratislave. Šestnásť prednášajúcich z 11 krajín sa zaoberalo kľúčovou témou zraniteľnosti migrantov.

03. august 2023

Moderné otroctvo v rybárskom priemysle. Pozrite si dych vyrážajúci film Na hladine

Thajsko je známa dovolenková destinácia. Čo sa však deje mimo pohľadov turistov v jeho prístavoch a na mori? Ako vyzerá moderné otroctvo v rybárskom priemysle? Pozývame vás na slovenskú premiéru filmu Na hladine, ktorý zachytáva skutočné príbehy moderného otroctva v rybárskom priemysle. Film uvedieme 4. júla 2023 o 19.30 hod. v Kine Mladosť v Bratislave v rámci 9. ročníka Vzdelávacieho seminára EMN o migrácii: Ochrana migrantov v zraniteľných situáciách. Vstup na podujatie je zdarma.

27. jún 2023

Strana 1 z 46

Koordinátor EMN na Slovensku

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) - Úrad v SR

www.emn.sk | ↗ www.iom.sk
LinkedIn | ↗ Facebook | ↗ YouTube

Koordinátor EMN v EÚ

Európska komisia - Generálne riaditeľstvo pre migráciu a vnútorné záležitosti

www.ec.europa.eu/emn
LinkedIn | ↗ Twitter

Newsletter EMN Slovensko

↗ Stiahnite si aktuálne číslo

Archív newslettrov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN

Novinky o migrácii v EÚ

↗ Stiahnite si aktuálne číslo Bulletinu EMN

Archív bulletinov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN