Národný kontaktný bod EMN
v Slovenskej republike

Študenti púchovského gymnázia sa zapojili do vzdelávacej aktivity Cieľ Európa

28. apríl 2023

Dňa 20. apríla 2023 sa Európska migračná sieť (EMN) podieľala na realizácii vzdelávacieho podujatia pre študentov Gymnázia Púchov na tému migrácie a dezinformácií spolu s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a mládežníckym delegátom SR pri OSN. Zástupkyne Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) v rámci aktivít EMN na Slovensku pripravili pre študentov workshop ku vzdelávacej aktivite Cieľ Európa.

Cieľ Európa je interaktívny vzdelávací nástroj o migrácii a integrácii, ktorého cieľom je stimulovať mladých ľudí k diskusii a vzdelávať o aktuálnych témach dnešnej Európy.

Táto rolová aktivita umožnila študentom vyskúšať si rolu ministra, eurokomisára, starostu alebo zástupcu mimovládnej organizácie a prijímať rozhodnutia, ktoré ovplyvňujú tvorbu migračnej a integračnej politiky, ako aj životy troch konkrétnych migrantov: Yulie, Ahmeda a Sunila.

Študenti sa zamýšľali nad snami a nádejami hlavných protagonistov tejto vzdelávacej aktivity a ponorili sa do diskusií o rozhodnutiach v oblasti migračnej politiky na európskej, národnej, či miestnej úrovni. Tiež mali možnosť vidieť dopady svojich rozhodnutí na skupiny migrantov, ako aj na spoločnosť, v ktorej sa migranti usadia.

EMN Slovensko pokračuje v realizácii workshopy na tému migrácie, v rámci ktorých si študenti môžu vyskúšať vzdelávaciu aktivitu Cieľ Európa. Workshop je rozdelený na dve stretnutia po 1,5 hodiny, ale po dohode je možné prispôsobiť jeho trvanie podľa potrieb školy alebo triedy. Workshopy sú bezplatné. Radi Vám poskytneme ďalšie informácie, kontaktujte nás e-mailom na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Viac o vzdelávacej aktivite Cieľ Európa a možnosti jej využitia pri práci s mládežou nájdete na: https://destinationeurope.uni.lu/slovak/

Koordinátor EMN na Slovensku

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) - Úrad v SR

www.emn.sk | ↗ www.iom.sk
LinkedIn | ↗ Facebook | ↗ YouTube

Koordinátor EMN v EÚ

Európska komisia - Generálne riaditeľstvo pre migráciu a vnútorné záležitosti

www.ec.europa.eu/emn
LinkedIn | ↗ Twitter

Newsletter EMN Slovensko

↗ Stiahnite si aktuálne číslo

Archív newslettrov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN

Novinky o migrácii v EÚ

↗ Stiahnite si aktuálne číslo Bulletinu EMN

Archív bulletinov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN