Národný kontaktný bod EMN
v Slovenskej republike

Diskusia mladých v Bratislave na migračné témy

06. december 2022

Dvadsiatka mladých ľudí sa zapojila do diskusie na rôzne migračné témy v rámci podujatia EMN Youth Day 16. novembra 2022 v Bratislave. Prostredníctvom videoprenosu sa spojili so svojimi rovesníkmi z 10 európskych krajín a Európskou komisiou.

Image
Účastníčky a účastníci podujatia EMN Youth Day v Bratislave. Foto © Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) 2022.

Mladí ľudia sa dozvedeli viac o migračnom naratíve Európskej únie, vypočuli si zaujímavý prejav v štýle TED a zahrali si vzdelávaciu aktivitu Cieľ Európa. V roli ministra, eurokomisára, starostu či zástupcu mimovládnej organizácie zistili, ako svojimi rozhodnutiami môžu ovplyvniť tvorbu migračných a integračných politík a tiež to, ako tieto rozhodnutia ovplyvnia životy migrantov.

Názory mladých ľudí z jednotlivých krajín vrátane Slovenska zozbierala Európska komisia, ktorá sa snaží o ich efektívnejšie zapojenie do porozumenia a formovania migračných politík a naratívov v Európskej únii. Mladí v diskusii poukázali na to, že spoločnosť je obohatená rôznorodosťou, a že je potrebné prinášať pozitívne príklady príbehov migrantov v našej spoločnosti. V súvislosti s búraním stereotypov vidia priestor i na zlepšenie vo vzdelávacom systéme. Zároveň poukázali na to, že politici by mali ísť príkladom pri citlivej komunikácii migračných tém.

Viac o vzdelávacej aktivite Cieľ Európa a možnosti jej využitia pri práci s mládežou nájdete na: https://destinationeurope.uni.lu/slovak/

EMN Slovensko realizuje workshopy na tému migrácie, v rámci ktorých si študenti môžu vyskúšať aj vzdelávaciu aktivitu Cieľ Európa. Workshop je rozdelený na dve stretnutia po 1,5 hodiny, ale po dohode je možné prispôsobiť jeho trvanie podľa potrieb školy alebo triedy. Workshopy sú bezplatné. Radi Vám poskytneme ďalšie informácie, kontaktujte nás e-mailom na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Koordinátor EMN na Slovensku

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) - Úrad v SR

www.emn.sk | ↗ www.iom.sk
LinkedIn | ↗ Facebook | ↗ YouTube

Koordinátor EMN v EÚ

Európska komisia - Generálne riaditeľstvo pre migráciu a vnútorné záležitosti

www.ec.europa.eu/emn
LinkedIn | ↗ Twitter

Newsletter EMN Slovensko

↗ Stiahnite si aktuálne číslo

Archív newslettrov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN

Novinky o migrácii v EÚ

↗ Stiahnite si aktuálne číslo Bulletinu EMN

Archív bulletinov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN