Národný kontaktný bod EMN
v Slovenskej republike

Na stretnutí EMN sa diskutovalo a zdieľali skúsenosti s integráciou ľudí z Ukrajiny

26. október 2022

Migračný úrad Ministerstva vnútra (MV) SR a Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ako členovia Národného kontaktného bodu Európskej migračnej siete (EMN) v SR zorganizovali v Piešťanoch v dňoch 12. a 13. októbra 2022 tematické stretnutie EMN „Interkultúrna práca pomáhajúcich profesií v azylových zariadeniach a v integrácii so zameraním na osoby z Ukrajiny“.

Cieľom stretnutia bolo zdieľanie skúseností o postupoch a osvedčenej praxi pri každodennej práci súvisiacej s integráciou ľudí z Ukrajiny, ktoré poslúžia aj na prípravu publikácie o interkultúrnej práci s touto skupinou utečencov. Okrem praktických skúseností a dobrej praxe boli na stretnutí prezentované i výzvy v súvislosti s integráciou ľudí z Ukrajiny na Slovensku i v Českej republike. Samostatná časť programu bola venovaná skúsenostiam s prácou a integráciou ľudí z Ukrajiny, ktorí sú umiestnení v azylových zariadeniach.

Tematického stretnutia EMN sa zúčastnili zástupcovia Ministerstva vnútra ČR, Migračného úradu MV SR, samosprávy mesta Brno, ukrajinskej komunity na Slovensku a charitatívnej organizácie Ukraine–Slovakia SOS, občianskeho združenia Firemedical, ktoré poskytuje zdravotnú starostlivosť v ubytovacom zariadení v Gabčíkove, Ústredia práce sociálnych vecí a rodiny SR, akademickej obce – Univerzity Komenského v Bratislave a Národnej univerzity Tarasa Ševčenka v Kyjeve, Slovenskej humanitnej rady a IOM Slovensko.

Image
Image
Image
Image
Pracovné stretnutie k integrácii ľudí z Ukrajiny, október 2022, Piešťany. Foto © Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) 2022.

Koordinátor EMN na Slovensku

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) - Úrad v SR

www.emn.sk | ↗ www.iom.sk
LinkedIn | ↗ Facebook | ↗ YouTube

Koordinátor EMN v EÚ

Európska komisia - Generálne riaditeľstvo pre migráciu a vnútorné záležitosti

www.ec.europa.eu/emn
LinkedIn | ↗ Twitter

Newsletter EMN Slovensko

↗ Stiahnite si aktuálne číslo

Archív newslettrov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN

Novinky o migrácii v EÚ

↗ Stiahnite si aktuálne číslo Bulletinu EMN

Archív bulletinov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN