Národný kontaktný bod EMN
v Slovenskej republike

EMN Slovensko odprezentovalo novú vzdelávaciu aktivitu Cieľ Európa

14. jún 2022

Návštevníci osláv Dňa Európy v Starej tržnici v Bratislave mali možnosť spoznať novú vzdelávaciu aktivitu EMN Cieľ Európa, po prvýkrát v slovenskom preklade. Žiaci, študenti, ich učitelia ako i širšia verejnosť si otestovali svoje vedomosti o migrácii na Slovensku a vo svete, pozreli si prezentačné video o tejto aktivite a zároveň sa zoznámili s jej tlačenou verziou.

Cieľ Európa je vzdelávací a školiaci nástroj založený na hraní rolí pre skupiny 4 až 6 účastníkov. Počas 90 minút hráči zažijú komplexný proces rozhodovania o migračných politikách, ktorý zahŕňa rôznych aktérov s niekedy protichodnými záujmami. Tento nástroj ilustruje reálne dopady, ktoré majú politické rozhodnutia na migrantov a verejnosť v hostiteľských krajinách. Vzdelávací nástroj bol vytvorený Európskou migračnou sieťou. Bližšie informácie nájdete na https://destinationeurope.uni.lu.

Verejné podujatie Deň Európy sa uskutočnilo 9. mája 2022 a organizovali ho Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku a Európska investičná banka. Európska migračná sieť a jej aktivity boli prezentované v rámci infostánku IOM Slovensko.

Na podujatí sa predstavili aj veľvyslanectvá krajín EÚ, viaceré inštitúcie alebo projekty EÚ, ministerstvá a iné štátne orgány Slovenskej republiky.

EMN Slovensko aktuálne pripravuje na jeseň 2022 pilotnú fázu workshopov na tému migrácie, v rámci ktorých si študenti budú môcť vyskúšať aj novú vzdelávaciu aktivitu Cieľ Európa. Workshop je rozdelený na dve stretnutia po 1,5 hodiny, ale po dohode je možné prispôsobiť jeho trvanie podľa potrieb školy alebo triedy. Workshopy sú bezplatné. Radi Vám poskytneme ďalšie informácie, kontaktujte nás e-mailom na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Foto © Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) 2022.

 

Koordinátor EMN na Slovensku

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) - Úrad v SR

www.emn.sk | ↗ www.iom.sk
LinkedIn | ↗ Facebook | ↗ YouTube

Koordinátor EMN v EÚ

Európska komisia - Generálne riaditeľstvo pre migráciu a vnútorné záležitosti

www.ec.europa.eu/emn
LinkedIn | ↗ Twitter

Newsletter EMN Slovensko

↗ Stiahnite si aktuálne číslo

Archív newslettrov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN

Novinky o migrácii v EÚ

↗ Stiahnite si aktuálne číslo Bulletinu EMN

Archív bulletinov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN