Národný kontaktný bod EMN
v Slovenskej republike

8. ročník Vzdelávacieho seminára o migrácii prináša tri podujatia pre verejnosť

21. august 2021

Srdečne Vás pozývame na podujatia pre verejnosť, ktoré sme pripravili v rámci 8. ročníka Vzdelávacieho seminára EMN o migrácii: Migrácia v multilaterálnom svete. Budete mať možnosť pozrieť si online diskusiu s odborníkmi o tom, ako Slovensko pomáha migrantom a utečencom. V Kine Lumière v Bratislave zdarma premietneme dva filmy na tému migrácie a medzinárodnej ochrany.

V utorok 24. augusta o 13.00 sa uskutoční online diskusia Ako pomáha Slovensko migrantom a utečencom? Diskusiu s odborníkmi o migračných politikách Slovenska a o pomoci zraniteľným ľuďom vo svete bude možné sledovať na YouTube kanáli IOM Slovakia.

Druhým podujatím bude v utorok o 20.00 v Kine Lumière v Bratislave premietanie filmu Polnočný cestujúci (Midnight Traveler).

O filme Polnočný cestujúci:
Keď Taliban vyhlási odmenu za hlavu afganského režiséra Hassana Faziliho, je nútený so svojou manželkou a dvomi dcérami utiecť z krajiny. Prostredníctvom natáčania ich neistej cesty Fazili ukazuje nebezpečenstvo a zúfalstvo počas ich niekoľkoročnej odysey a obrovskú vzájomnú lásku.

2019, 1h 27min, anglické a slovenské titulky, trailer: tu, režisér: Hassan Fazili

V stredu 25. augusta o 20.00 uvedieme v Kine Lumière slovenskú premiéru nemeckého filmu Koľaj 11 (Gleis 11). Po ňom bude nasledovať krátky (prednahratý) rozhovor s režisérom.

O filme Koľaj 11:
Film rozpráva nevypovedané príbehy o živote piatich rodín z prvej generácie nemeckých pracovných migrantov. Obklopený neochvejným optimizmom film hovorí o ich snoch, očakávaniach, túžbach od samého počiatku až do dnešných dní. Pôvodne chcel režisér spoznať svojho starého otca, namiesto toho však stretol celú jeho generáciu.

2021, 1h 07min, slovenské titulky, trailer: tu, režisér: Çağdaş Eren Yüksel

Vstup na premietania filmov je voľný. Lístky budú k dispozícii v Kine Lumière v deň podujatia od 16:30.

 

Koordinátor EMN na Slovensku

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) - Úrad v SR

www.emn.sk | ↗ www.iom.sk
LinkedIn | ↗ Facebook | ↗ YouTube

Koordinátor EMN v EÚ

Európska komisia - Generálne riaditeľstvo pre migráciu a vnútorné záležitosti

www.ec.europa.eu/emn
LinkedIn | ↗ Twitter

Newsletter EMN Slovensko

↗ Stiahnite si aktuálne číslo

Archív newslettrov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN

Novinky o migrácii v EÚ

↗ Stiahnite si aktuálne číslo Bulletinu EMN

Archív bulletinov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN