Národný kontaktný bod EMN
v Slovenskej republike

Slovenskí i zahraniční študenti na Fakulte sociálnych a ekonomických vied diskutovali o migračných politikách

17. apríl 2024

Európska migračná sieť (EMN) na Slovensku naďalej realizuje workshopy so vzdelávacou aktivitou Cieľ Európa. Dňa 15. apríla 2024 sa dvadsať študentov Fakulty sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského v rámci predmetu Migrácia v kontexte zúčastnilo workshopu o migrácii, ktorý viedli zástupkyne Medzinárodnej organizácie pre migrácie (IOM) na Slovensku ako koordinátora EMN na Slovensku.

Po úvodnej interaktívnej prezentácii o migrácii, faktoch a číslach na Slovensku i vo svete si študenti zahrali rolovú aktivitu Cieľ Európa. V štyroch menších skupinách diskutovali o prijímaní rozhodnutí v oblasti migračných politík na miestnej, národnej i európskej úrovni a mohli vidieť ako tieto rozhodnutia ovplyvňujú životy troch migrantov - Yulie, Ahmeda a Sunila, ktorí sú v rôznych migračných situáciách.

Image
Študenti diskutujú o migračnej politike v rámci vzdelávacej aktivity Cieľ Európa. Foto © Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) 2024.

Vzhľadom k tomu, že vzdelávacia aktivita Cieľ Európa je okrem slovenčiny dostupná aj v angličtine a ďalších desiatich európskych jazykoch, workshop bol realizovaný v angličtine, čo umožnilo aktívne sa zapojiť slovenským i zahraničným študentom. V rámci diskusie si precvičili aj zručnosti ako kritické myslenie, spolupráca, komunikácia či líderstvo.

EMN Slovensko organizuje workshopy na tému migrácie, v rámci ktorých môžu študenti vyskúšať vzdelávaciu aktivitu Cieľ Európa. Workshop je rozdelený na dve 1,5-hodinové časti, ale trvanie sa môže prispôsobiť potrebám školy alebo triedy. Workshopy sú bezplatné. Radi vám poskytneme ďalšie informácie. Prosím, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Viac informácií o vzdelávacej aktivite Cieľ Európa a ako ju môžete využiť v práci s mládežou nájdete na: https://destinationeurope.uni.lu/slovak/

Koordinátor EMN na Slovensku

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) - Úrad v SR

www.emn.sk | ↗ www.iom.sk
LinkedIn | ↗ Facebook | ↗ YouTube

Koordinátor EMN v EÚ

Európska komisia - Generálne riaditeľstvo pre migráciu a vnútorné záležitosti

www.ec.europa.eu/emn
LinkedIn | ↗ Twitter

Newsletter EMN Slovensko

↗ Stiahnite si aktuálne číslo

Archív newslettrov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN

Novinky o migrácii v EÚ

↗ Stiahnite si aktuálne číslo Bulletinu EMN

Archív bulletinov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN