Národný kontaktný bod EMN
v Slovenskej republike

Študenti z Leaf Academy v Bratislave sa ponorili do interaktívnej vzdelávacej aktivity Cieľ Európa

12. jún 2023

Dňa 5. júna 2023 organizovala Európska migračná sieť (EMN) vzdelávací workshop pre študentov z Leaf Academy, medzinárodnej internátnej strednej školy v Bratislave. Študenti sa dozvedeli viac o téme migrácie v rámci svojho „zážitkového programu“. Zástupcovia Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) v rámci činnosti EMN na Slovensku predstavili tému migrácie, po ktorej nasledovala aktivita hrania rolí s názvom Cieľ Európa.

Image

Študenti sa s veľkým záujmom zapojili do úvodnej prezentácie, ktorá im umožnila hlbšie sa oboznámiť s faktami a číslami o migrácii na Slovensku aj vo svete. Po tejto úvodnej prezentácii sa mladí ľudia ponorili do diskusií týkajúcich sa rozhodovania o migračnej politike a sledovali dopady svojich rozhodnutí v rámci vzdelávacej aktivity Cieľ Európa.

Učitelia aj študenti veľmi ocenili tieto diskusie: „Je veľmi dôležité podporovať mladých ľudí, aby diskutovali o otázkach migrácie, a táto aktivita je skvelým nástrojom, ktorý ilustruje, ako sa rozhodnutia prijímajú na rôznych úrovniach: v EÚ, v ich krajine a v ich meste.“

Cieľ Európa je vzdelávací nástroj o migrácii a integrácii, ktorý povzbudzuje mladých ľudí (16+) a odborníkov, aby sa ponorili do diskusií a získali viac informácií o súčasných otázkach v dnešnej Európe. Počas zaujímavých diskusií sa mladí ľudia môžu ujať rôznych úloh v oblasti rozhodovania o migračných politikách a preskúmať príbehy troch konkrétnych migrantov.

EMN Slovensko organizuje workshopy na tému migrácie, v rámci ktorých môžu študenti vyskúšať vzdelávaciu aktivitu Cieľ Európa. Workshop je rozdelený na dve 1,5-hodinové časti, ale trvanie sa môže prispôsobiť potrebám školy alebo triedy. Workshopy sú bezplatné. Radi vám poskytneme ďalšie informácie. Prosím, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Viac informácií o vzdelávacej aktivite Cieľ Európa a ako ju môžete využiť v práci s mládežou nájdete na: https://destinationeurope.uni.lu/slovak/

Koordinátor EMN na Slovensku

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) - Úrad v SR

www.emn.sk | ↗ www.iom.sk
LinkedIn | ↗ Facebook | ↗ YouTube

Koordinátor EMN v EÚ

Európska komisia - Generálne riaditeľstvo pre migráciu a vnútorné záležitosti

www.ec.europa.eu/emn
LinkedIn | ↗ Twitter

Newsletter EMN Slovensko

↗ Stiahnite si aktuálne číslo

Archív newslettrov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN

Novinky o migrácii v EÚ

↗ Stiahnite si aktuálne číslo Bulletinu EMN

Archív bulletinov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN