Národný kontaktný bod EMN
v Slovenskej republike

Mládež z Centra voľného času v Prievidzi diskutovala na migračné témy v rámci vzdelávacej aktivity Cieľ Európa

22. máj 2023

Dňa 19. mája 2023 sa Európska migračná sieť (EMN) spolu s Národným inštitútom vzdelávania a mládeže, mládežníckym delegátom SR pri OSN ako aj koordinátormi mesta Prievidza podieľala na realizácii vzdelávacieho podujatia pre mládež z Centra voľného času v Prievidzi na tému migrácie. V rámci aktivít EMN na Slovensku mali mladí ľudia možnosť zúčastniť sa vzdelávacej aktivity Cieľ Európa.

Image

Tento vzdelávací nastroj o migrácii a integrácii nabáda mladých ľudí k diskusii a vzdelávaní sa o aktuálnych témach dnešnej Európy inovatívnou a interaktívnou formou.

Rolová aktivita Cieľ Európa umožnila študentom vyskúšať si rolu ministra, eurokomisára, starostu alebo zástupcu mimovládnej organizácie a prijímať rozhodnutia, ktoré ovplyvňujú tvorbu migračnej a integračnej politiky, ako aj životy troch konkrétnych migrantov: Yulie, Ahmeda a Sunila.

Mladí ľudia hodnotili workshop ako veľmi pozitívnu skúsenosť a aktívne sa zapájali do diskusií o rozhodnutiach v oblasti migračnej politiky na európskej, národnej, či miestnej úrovni. Študenti a študentky mali možnosť nielen vidieť dopady svojich rozhodnutí na skupiny migrantov, ale aj viesť zanietenú debatu o tom, ako hodnoty bezpečnosti, mieru a demokracie sprevádzajú migrantov na cestách za svojimi snami.

EMN Slovensko pokračuje v realizácii workshopov na tému migrácie, v rámci ktorých si študenti môžu vyskúšať vzdelávaciu aktivitu Cieľ Európa. Workshop trvá  minimálne 1,5 až 2 hodiny, podľa časových možností školy, triedy alebo inej skupiny mladých ľudí. Workshopy sú bezplatné. Radi Vám poskytneme ďalšie informácie, kontaktujte nás e-mailom na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Viac o vzdelávacej aktivite Cieľ Európa a možnosti jej využitia pri práci s mládežou nájdete na: https://destinationeurope.uni.lu/slovak/

Koordinátor EMN na Slovensku

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) - Úrad v SR

www.emn.sk | ↗ www.iom.sk
LinkedIn | ↗ Facebook | ↗ YouTube

Koordinátor EMN v EÚ

Európska komisia - Generálne riaditeľstvo pre migráciu a vnútorné záležitosti

www.ec.europa.eu/emn
LinkedIn | ↗ Twitter

Newsletter EMN Slovensko

↗ Stiahnite si aktuálne číslo

Archív newslettrov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN

Novinky o migrácii v EÚ

↗ Stiahnite si aktuálne číslo Bulletinu EMN

Archív bulletinov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN