Národný kontaktný bod EMN
v Slovenskej republike

Návštevníci osláv Dňa Európy v Bratislave spoznali vzdelávaciu aktivitu EMN Cieľ Európa

11. máj 2023

EMN Slovensko odprezentovalo na Dni Európy 2023 v Starej tržnici v Bratislave interaktívny vzdelávací nástroj Cieľ Európa. Žiaci, študenti, ich učitelia ako i širšia verejnosť si otestovali svoje vedomosti o migrácii na Slovensku a vo svete a zároveň sa zoznámili s tlačenou verziou aktivity Cieľ Európa, ktorá bola k dispozícii na mieste v stánku IOM a EMN Slovensko.

Cieľ Európa je interaktívny vzdelávací a školiaci nástroj založený na hraní rolí pre skupiny 4 až 6 účastníkov. Počas 90 minút hráči zažijú komplexný proces rozhodovania o migračných politikách, ktorý zahŕňa rôznych aktérov s niekedy protichodnými záujmami. Tento nástroj ilustruje reálne dopady, ktoré majú politické rozhodnutia na migrantov a verejnosť v hostiteľských krajinách. Vzdelávací nástroj bol vytvorený Európskou migračnou sieťou. Bližšie informácie nájdete na https://destinationeurope.uni.lu.

Verejné podujatie Deň Európy sa uskutočnilo 9. mája 2023 a organizovali ho Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, Európsky orgán práce, Európska investičná banka, Európsky fond regionálneho rozvoja a Stará tržnica.

Na podujatí sa predstavili aj veľvyslanectvá krajín EÚ, viaceré inštitúcie alebo projekty EÚ, ministerstvá a iné štátne orgány Slovenskej republiky.

EMN Slovensko pokračuje v realizácii workshopov na tému migrácie, v rámci ktorých si študenti môžu vyskúšať vzdelávaciu aktivitu Cieľ Európa. Workshop trvá minimálne 1,5 až 2 hodiny, podľa časových možností školy, triedy alebo inej skupiny mladých ľudí. Workshopy sú bezplatné. Radi Vám poskytneme ďalšie informácie, kontaktujte nás e-mailom na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Koordinátor EMN na Slovensku

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) - Úrad v SR

www.emn.sk | ↗ www.iom.sk
LinkedIn | ↗ Facebook | ↗ YouTube

Koordinátor EMN v EÚ

Európska komisia - Generálne riaditeľstvo pre migráciu a vnútorné záležitosti

www.ec.europa.eu/emn
LinkedIn | ↗ Twitter

Newsletter EMN Slovensko

↗ Stiahnite si aktuálne číslo

Archív newslettrov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN

Novinky o migrácii v EÚ

↗ Stiahnite si aktuálne číslo Bulletinu EMN

Archív bulletinov

Prihlásiť sa k odberu noviniek EMN