Kalendár

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ako koordinátor EMN na Slovensku organizuje 20. - 22. augusta 2019 v Bratislave siedmy ročník Vzdelávacieho seminára o migrácii „Dopady a príležitosti medzinárodnej migrácie“.

Na seminári vystúpia odborníci z Holandska, Senegalu, Dánska či Rakúska a iných krajín, ktorí budú prednášať o týchto témach:

  • Politika a migrácia
  • Ako a prečo sa ľudia rozhodujú migrovať
  • Dobrá verejná správa ako prístup k migrácii
  • Migrácia v čoraz urbanizovanejšom svete

Podujatie je určené najmä pre pracovníkov slovenskej verejnej správy, neziskových organizácií, výskumných inštitúcií a akademickej obce, ktorí sa venujú alebo zaujímajú o témy migrácie a medzinárodnej ochrany. Seminár je tiež určený pre zástupcov národných kontaktných bodov EMN z iných členských štátov EÚ a Nórska.

Súčasťou programu budú dve večerné sprievodné podujatia pre verejnosť. Prvým je premietanie dokumentárneho filmu „Dobrý poštár“ (The Good Postman) o voľbe starostu v takmer vyľudnenej bulharskej obci pri hranici s Tureckom. Druhým podujatím je hra Divadla Nová scéna „DOMOV (kde je ten tvoj?)“, po ktorej bude nasledovať diskusia s odborníkmi o tom, ako hovoriť o migrácii pravdivo a vyvážene.

Anglické a slovenské tlmočenie bude zabezpečené počas denného programu seminára, ako aj počas večernej diskusie. Dokumentárny film bude premietaný so slovenskými a anglickými titulkami. 

Registrácia na seminár je uzavretá.


Viac aktuálnych informácií o seminári nájdete na webovej stránke www.emnseminar.sk.