Kalendár

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ako koordinátor Národného kontaktného bodu EMN v SR organizovala 23. marca 2017 v Bratislave národnú konferenciu EMN na tému Úloha samospráv v integrácii utečencov.

Program konferencie bol rozdelený do dvoch panelov. Prvý panel bol zameraný na osvedčenú prax, skúsenosti, ako aj výzvy spojené s integráciou utečencov vo vybraných európskych samosprávach v praxi so zameraním na bývanie, vzdelávanie, zamestnanie, socio-kultúrnu integráciu, zapojenie obyvateľov a ďalšie dôležité aspekty. Konkrétne v paneli vystúpili zástupcovia z Českej republiky (mesto Bzenec), Švédska (mesto Åre), Nemecka (mesto Norimberg) a Rakúska (mesto Viedeň). Prezentujúci druhého panela sa zamerali na súčasnú situáciu v integrácii utečencov na miestnej úrovni v Slovenskej republike. Medzi nimi boli zástupcovia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Migračného úradu Ministerstva vnútra SR, Združenia miest a obcí Slovenska, mimovládnych organizácií ADRA Slovensko / OZ Marginal, Iniciatívy Kto pomôže? a Centra pre výskum etnicity a kultúry (CVEK). Na konferencii vystúpil aj zástupca Európskej komisie, ktorý predstavil súčasný európsky politický rámec.

Konferencie sa zúčastnilo viac ako 60 účastníkov zo slovenských miest a obcí, samosprávnych krajov, verejnej a štátnej správy a medzinárodných a mimovládnych organizácií.

Ďalšie výstupy z konferencie budú dostupné neskôr.

 

Ďalšie materiály:

Program – konferencia EMN Úloha samospráv v integrácii utečencov (358 kB)

Informácie o prezentujúcich (535 kB)

Akčný plán integrácie štátnych príslušníkov tretích krajín (376 kB)

Agenda miest pre EÚ (566 kB)

 

Fotografie zo stretnutia:

Fotogaléria z Konferencie EMN Úloha samospráv pri integrácii utečencov

 

Prezentácie na stiahnutie:

Stiahni všetko (9,44 MB)

Petra Achbergerová – Migračný úrad a spolupráca so samosprávami (1,51 MB)

Tomáš Bauer – Projekt Step 3 (721 kB)

Pavel Čejka – Integrácia utečencov v meste Bzenec (845 kB)

Grzegorz Gajewski – Integrácia štátnych príslušníkov tretích : výzvy a priority z perspektívy EÚ (The integration of third-country nationals: challenges and priorities from an EU perspective) (650 kB)

Elena Gallová Kriglerová – Úloha samospráv v integrácii migrantov (485 kB)

Mária Hanzlíková – Integrácia cudzincov na lokálnej úrovni (747 kB)

Thomas Müller – Integrácia utečencov v praxi na príklade mesta Norimberg, Nemecko (Refugee Integration in Practice by the example of the City of Nuremberg, Germany) (811 kB)

Michaela Pobudová – Iniciatíva Kto pomôže?: Spolupráca so samosprávami (3,02 MB)

Mattias Sjölundh, Martin Söderström – Integrácia v Åre, Švédsko (Integration in Åre, Sweden) (1,76 MB)